Meet4App Kayseri

MSP Türkyiye olarak daha önce İzmir' de yaptığımız meet4app i 21 Aralıkta Kayseri' de de gerçekleştiriyoruz. İzmir' den farklı olarak Kayseri' de Windows Phone ve MVC MVP si Engin Polat' da aram?zda olacak. Kayserinin ilk hackathonu olan meet4app i Microsoft ve Açık Akademi dışında Erciyes Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi ve Erciyes Teknopark da destekliyor.

 

Microsoft ve Açık Akademi ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "Meet4App" aynı zamanda Kayseri' de gerçekleştirilecek ilk hackhaton olma özelliği taşıyor.

Etkinliğe katılan katılımcılar 24 saat boyunca herhangi bir Microsoft Teknolojisi kullanarak Windows Phone / Windows 8 / Android / iOs platformlarından biri için uygulama geliştirilecek ve geliştirilen uygulamalar ilgili marketlere yüklenecekler. 1 ile 3 kişi arasında katılımcıdan oluşabilecek grupların verilen süre sonunda markete yüklediği uygulamalar jüri tarafından değerlendirildikten sonra ödüle hak kazanan gruplar İstanbul' da Microsoft Türkiye ofisinde yapılacak olan büyük Meet4App' edavet edilecek.

Nasıl Katılabilirim

Tek başına ya da en fazla 2 arkadaşınla beraber oluşturduğun takımınla buradan kayıt formunu doldurarak Meet4App e katılmak için ilk adımı atmış olacaksın. Projen ön değerlendirmeden geçtikten sonra Teknoparkta ofisinde yapılacak bu büyük hackathon a katılabilirsin

Microsoft ve Açık Akademi Sponsorluğunda düzenlenen 24 saatlik uygulama geliştirme maratonu Meet4App 21 – 22 Aralık 2013 tarihlerinde Erciyes Teknopark’ ta yapılıyor.

Yılın en uzun gecesi yazılım geliştiren öğrencilerimiz keyifli bir maratona dönüşüyor. 21 Aralık günü saat 10.00 da başlayacak uygulama geliştirme maratonu tam 24 saat sürecek ve 22 Aralık günü saat 10.00 da son bulacak. Tüm bu süre içinde katılımcılar uygulama fikirlerini gerçek bir uygulamaya dönüştürme fırsatı bulacak.

Yarışmaya katılarak projeniz ile ilgili uzmanlardan destek alabilir, tek başına yapamayacağınız uygulamalar için diğer katılımcılarla beraber ekip oluşturabilirsiniz

Nerede – Ne Zaman

Meet4App Kayseri’ ye Erciyes Teknopark ev sahipliği yapıyor. 21 Aralık 2013 Cumartesi saat 10.00 da başlayacak maraton 22 Aralık 2013 Pazar günü saat 10.00 da son bulacak

Nasıl Katılabilirim

Hackathona katılabilmek için öncelikle aka.ms/meet4app adresinden kayıt formunu doldurman gerekiyor.

Azami 3 kişilik ekibinle meet4app e katılabilirsin. Eğer bir ekibin yoksa hackathon başlarken başka ekiplere dahil olabilir ya da tek başına kendi uygulamanı geliştirebilirsin.

Ne Geliştirmem Gerekiyor

Hackathonda Windows Phone, Windows 8 uygulamaları geliştirebileceğin gibi Android ve IOs uygulamaları da geliştirebilirsin. Uygulama geliştirirken en az bir Microsoft Teknolojisi kullanman gerekiyor. Android ve IOs uygulamalarını Azure ile güçlendirerek hackathona uygun hale getirebilirsin.

Daha Önce Hiç Mobil Uygulama Geliştirmedim,

Temel düzeyde C# eğitimi almış olan herkes rahatlıkla Windows Phone ve Windows 8 uygulaması geliştirebilir. Deneyimi olmayan kullanıcılar için AçıkAkademi.com da uygulamalı anlatımlar ve sanal sınıf eğitimleri yer alıyor. Ayrıca MSP’ler tarafından hazırlanmış 21 derslik eğitim videolarını da aka.ms/wpegitim adresinden izleyerek uygulama geliştirmeyi öğrenebilirsin.

Meet4App daha önce hiç mobil uygulama geliştirmeyenler için iyi bir başlangıç olacaktır.

Ödüller

Geliştiricilerin hackathon süresinde yaptıkları uygulamalar Mağazada yayınlandıktan sonra değerlendirilecek ve en iyi uygulamaların geliştiricileri İstanbul’ da yapılacak olan büyük Meet4App e davet edilerek tablet, telefon, girişimci destek paketleri gibi ödüller için yarışabilecekler. Hackathonda yapılan uygulamalar aynı zamanda Açık Akademi yarışmalarına gönderilebildiğinden Açık Akademiden tablet ve telefon gibi cihaz kazanmakta mümkün. Bunun yanında her katılımcımız ücretsiz Windows Azure hesabı almaya hak kazanıyorlar.

Gelirken Ne Getirmeliyim

Hackathona katılırken kullanacağınız yazılımların bulunduğu kendi bilgisayarınızı getirmelisiniz. İhtiyacınız olan tüm Microsoft Yazılımlarını (Windows, Visual Studio vs) Dream Spark Premium hesabınız ile ücretsiz indirmeniz mümkün. Mağazaya daha önce hiç uygulama göndermemişseniz ücretsiz üyelik konusunda görevli arkadaşlar size yardımcı olacaklar.

 

Etiketler: meet4app