Microsoft Yeni Dönem MSPlerini Arıyor

Microsoft MSP programı için başvuru kabul etmeye başladı. 

Üç dönemdir (her bir MSP dönemi 3 ay sürer) MSP programında yer alıyorum. Son iki dönemde ise MSP Lead olarak görev aldım. Uzun süren okul hayatım boyunca bilgisayar teknolojileri ile ilgili en verimli ve en keyifli çalışmalarımı MSP Programı içerisinde yaptım. Sadece bu nedenle bile bu deneyimi yaşamanı öneririm.

>

 

Programın Avantajları Neler

Benim MSP programında en değerli bulduğum avantaj networking imkânı. Program sayesinde MVP/Microsoft çalışanları ile tanışma/ortak çalışma imkanı bulmanın yanı sıra bilgisayar/yazılım teknolojileri ile ilgilenen önemli isimler ile tanışma/ortak çalışma imkânı bulabilirsin. Tüm bunların yanında tamamı birbirinden değerli, birçok farklı ilden diğer MSPler ile deortak çalışıyorsunuz.

Programın bir diğer avantajı ise henüz mezun olmadan bile birçok büyük firmadan iş/staj teklifleri aman. Seçkin firmaların eleman ihtiyaçları düzenli olarak MSPler ile paylaşılıyor.

Programın tüm faydalı özelliklerinin yanında bir diğer önemli özellikte tüm MSPlerin birer MSDN hesabına sahip olması. Bu MSDN hesabı sayesinde toplam değeri 14.000 $ ı bulan yazılımlara ücretsiz ulaşabilirsin.

Programa katılmak için neler gerekiyor.

Programda yer almanın ön koşulu üniversite öğrencisi olmak. Sınıf şartı aranm asada 3. Sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olduğunu söyleyebilirim. Microsoft teknolojileri konusunda bilgili olman, bu konuda bloğunda makaleler yayınlaman, Windows 8 ya da Windows Phone için uygulamalar geliştirmen MSP seçimleri sırasında seni diğer adaylardan bir adım öne çıkaracaktır. MSP Programı MSPleri “teknoloji hakkında son derece tutkulu, yenilikçi ve yaratıcı öğrencilerdir” diye tanımlıyor. Bu tanıma uyuyorsanız muhakkak başvuru yapmalısınız.

Nasıl Başvuru Yapılır

Başvuru yapmak için https://www.microsoftstudentpartners.com/ adresindeki global sitemizi ziyaret etmeli ve Türkiyeyi seçtikten sonra ilgili formu doldurmalısın. Ayrıca senden bir de video istenecektir. Kameranın karşısına geçip kısaca kendini, Programdan beklentilerini ve programa yapabileceğin katkıları yeterli. Bu dönem için son gün 10 Eylül.