Microsoft Student Partner

Microsoft un öğrencilere sunduğu birçok fırsat var. Bunlardan biri de MSP programı. Yeni dönem MSP başvurularının başladığını duyurmak istemiştim ancak öncesinde kısaca programı anlatmak faydalı olacaktır.

Microsoft her dönem kısıtlı sayıda üniversite öğrencisini programa alarak onlara belirli eğitimler verir ve kendi okullarında Microsoft Teknolojileri konusunda diğer öğrencilerin bilgi alabileceği, donanımlı, eğitim verebilecek öğrenciler haline getirir.

Programın Avantajları Neler

"Teknolojiyi ilk elden takip edersiniz".

İbrahim Kıvanç bu programı anlatırken sık sık bu cümleyi kurar. Yeni teknolojileri, eğilimleri doğrudan Microsoft çalışanlarından dinleyebilir, çalışmalarını ve kariyerini buna göre yönlendirebilirsin.

Onlarca Teknoloji Tutkunuyla Beraber Çalışmak

MSP olduğun anda Türkiye’nin hemen hemen her yerinden onlarca farklı msp ile tanışacak, etkileşime girecek ve beraber projeler geliştireceksin. Her bir MSP titizlikle seçilir. Seçkin insanlarla beraber aynı çalışmak kendini geliştirmende yardımcı olacaktır

MVP Eğitimleri

Yazılım geliştirmek için herhangi bir konuda kendini geliştirmek istersen internette kaynaklara göz atmak ya da kitaplar almak gibi seçeneklerin var. Microsoft kendi alanının en değerlilerine MVP ünvanı veriyor. MSP olarak çalışmalarını takip ettiğin, kitaplarını alarak kendini geliştirmeye çalıştığın en değerlilerden doğrudan eğitim alabilir, hatta onlarla ortak projeler bile geliştirebilirsin.

Liderlik

Microsoft tüm bu süreç boyunca seni daha donanımlı hale getirmek için ihtiyaç duyduğun her şeyi sağlayacak ve senden kendi okulundaki öğrencilere liderlik etmeni, öğrendiklerini onlara aktarmanı bekleyecek. Tüm bu süreç boyunca hem liderlik ile eğitimler alacaksın hemde yapacağın etkinliklerle liderlik özelliklerinin geliştiğini göreceksin.

MSPler Ne Yapar

Microsoft bir teknoloji firması ve onlarca ürünü var. MSP olduktan sonra sizlerden öğrencilere yönelik olan fırsatları ve teknolojileri kendi okulunuzda arkadaşlarınıza anlatmanız beklenecek. Bu amaçla eğitimler, meet-uplar ve hackatonlar düzenleyebilirsin.

Aşağıda benim düzenleyici olarak görev aldığım etkinliklerden fotoğraflar yer alıyor

[widgetkit id="41" name="MSP Etkinlikleri"] 

Nasıl Başvurabilirim

Programda yer almanın ön koşulu üniversite öğrencisi olmak. Sınıf şartı aranmasa da 3. Sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olduğunu söyleyebilirim. Microsoft teknolojileri konusunda bilgili olman, bu konuda bloğunda makaleler yayınlaman, Windows için uygulamalar geliştirmen MSP seçimleri sırasında seni diğer adaylardan bir adım öne çıkaracaktır. MSP Programı MSPleri “teknoloji hakkında son derece tutkulu, yenilikçi ve yaratıcı öğrencilerdir” diye tanımlıyor. Bu tanıma uyuyorsanız muhakkak başvuru yapmalısınız.

Başvuru yapmak için bu formu doldurmalısın. Başvuru sırasında senden kendini ve neden msp olmak istediğini anlatan bir video istenecek. Kameranın karşısına geçip kısaca kendini, Programdan beklentilerini ve programa yapabileceğin katkıları yeterli. Bu dönem için son gün 28 KASIM.

 

Etiketler: student partner