Metallica - Suicide and Redemption

Metallica - Suicide and RedemptionDeath Magnetic albümünden Suicide and Redemption. Bu ?ark?n?n hali haz?rda 3 farkl? versiyonu bulunuyor. İlki orjinal albümden. Bu versiyonunda şarkının sonuna doğru önce James Hetfield ardından Kirk Hammet ayrı ayrı kendi sololarını çalıyorlar. Wah pedalının abartıldığı solo Kirk Hammet' a ait. Bu versiyonu yukarıda dinleyebilirsin.

Albümle beraber Guitar Hero Metallica oyunuda çıkmıştı. Oyunda bu şarkı için 2 versiyon bulunuyor. Bunlardan ilki Kirk Hammet versiyonu. Bu versiyonda şarkının sonundaki solo tamamen Kirk Hammet tarafından çalınmış.

James Hetfield versiyonunda ise sondaki solo Hetfield tarafından çalınmış. Ben Hetfield solosunu daha çok beğeniyorum. Şarkının albüm versiyonu bu iki solonun kısaltılıp arka arkaya eklenmesi ile oluşuyor.

Şarkıda en sevdiğim bölümü aşağıdan dinleyebilirsin. Daha sık dinlemek için zamanında kısaltıp listeme atmıştım. Şimdilerde ise telefondaki zil sesim bu. Bu solo da Hetfield tarafından yazılmış.

Şarkının iki tane de konser performansı var. İlki 27 Temmuz 2009 Kopenhag konserinden. Şarkı ilk defa bir konserde çalınıyor.

Şarkı daha sonra Metallica' nın 30. yıl kutlamaları için verdiği konser serisinde de çalındı.

{jcomments on}

Etiketler: müzik, metallica